Wystąpienie pana Patoki - 01.08.2011

opublikowany: 2011-08-10 22:28:48

Pan Eugeniusz Patoka w dniu 1 sierpnia 2011r w udzielonym w wywiadzie dla Panoramy Gdańskiej http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama/wideo/01082011/5009025?start_rec=8 (6 minuta i 30 sekuna emisji) dotyczącym przebiegu Obwodnicy Metropolitalnej, posługuje się całkowitą nieprawdą, twierdząc, że zaproponowany przebieg OMT w wersji czerwonej dzieli Lublewo na połowę.

Zachęcamy do obejrzenia mapki.

Ocenicie Państwo sami, jakim zagrożeniem dla Lublewian jest wersja pomarańczowa, która przechodzi wzdłuż całego Lublewa a potem otacza je od strony zachodniej i z której hałas i szkodliwe substancje będą emitowane na całą wieś.

Zwróćcie Państwo również uwagę jak niebezpieczna jest wersja pomarańczowa dla wszystkich dzieci, które będą szły do szkoły w Kolbudach, jaki ruch będzie przy węźle i jak ten ruch na wjeździe i zjeździe z węzła będzie zagrażał naszym dzieciom.     

Co do wyrażonego poglądu Pana Eugeniusza o podziale, to być może w szeroko pojętym obszarze Lublewa Pan Patoka ma racje, że jest to podział. Tylko, że wtedy to nie miejscowość jest podzielona tylko być może jakieś duże tereny, które należą do jednego lub kilku właścicieli są podzielone na połowę, ale z mieszkańcami Lublewa i ich domami nie ma to wiele wspólnego.

Pan Eugeniusz jednym tchem mówi o podziale Lublewa co nie jest prawdą, ale o tym, że wariant pomarańczowy, który tak żarliwie popiera dzieli a właściwie niszczy Bielkowo nie wspomina ani słowem. Kto by się martwił taka małą miejscowością i jej mieszkańcami – przykre.