Wariant pomarańczowy najbardziej szkodliwy 26.02.2012

opublikowany: 2012-02-26 13:32:20

1.        Przeciwnicy wariantu pomarańczowego (białe strzałki) wskazywali wariant niebieski lub wariant czerwony. Ich wskazania zostały podzielone pomiędzy warianty niebieski - 25,2pkt. i czerwony 18,7 pkt.

2.   Odwrotna sytuacja była u przeciwników wariantów niebieskiego i czerwonego (żółte strzałki). Ich wskazania koncentrowały się na wariancie pomarańczowym i uzyskały 27,9 pkt. Nie było sytuacji, w której przeciwnicy wariantu czerwonego i niebieskiego głosowali przeciwko sobie.

3.   Gdyby w miejscu dwóch wariantów, czerwonego i niebieskiego, był tylko jeden wariant to uzyskałby on znacznie więcej punktów niż wariant pomarańczowy - przeciwnicy wariantu pomarańczowego nie rozpraszaliby swoich wskazań pomiędzy wariant czerwony a niebieski.

4.        Bardzo prawdopodobne jest, że wariant pomarańczowy uzyskał najwięcej wskazań, jako wariant najgorszy (zapytaliśmy o to GDDKiA).

5.        Wariant pomarańczowy praktycznie niszczy Bielkowo. Przebiega obok największej liczby domów mieszkalnych.

6.        W wariancie pomarańczowym węzeł komunikacyjny zlokalizowany jest nieopodal szkoły w Kolbudach. Codziennie dwukrotnie dzieci będą przechodziły koło węzła –  Zagrożone bezpieczeństwo dzieci.

7.   Wariant pomarańczowy jest dłuższy o 1,3km. Przepustowość OMT 60tyś. aut dziennie x 1,3km x 365 dni to 28 milionów kilometrów więcej przejechanych przez Lublewo + więcej spalin + trujące związki z elementów ciernych pojazdu.

8.    Wariant pomarańczowy położony jest niżej względem centralnej i północnej części Lublewa. Naraża wszystkich na zwiększoną emisję trujących związków spalin i hałasu.

9.        Środowiskowo  – wariant pomarańczowy najbardziej niekorzystny.

10.    Bezpieczeństwo – wariant pomarańczowy bardziej niebezpieczny niż czerwony.

11.    Koszty – wariant pomarańczowy znacznie droższy niż czerwony.

12.    Przeciwnicy wariantu pomarańczowego złożyli w GDDKiA 3000 protestów.