Sesja Rady Gminy 22.07.2011

opublikowany: 2011-07-23 17:33:04

W dniu 22.07.2011 odbyła się sesja Rady Gminy w czasie której miała być podjęta uchwała w sprawie Obwodnicy Metropolitalnej. Zgodnie z uzyskaną wcześniej informacją, Rada Gminy miała zająć się głównie tą sprawą. Niestety tak się nie stało. Z nieznanych nam przyczyn ma sesji Rada nie zajęła stanowiska, odkładając to na koniec sierpnia. W czasie obrad padło stwierdzenie, że Rada zajmie stanowisko na sesji w dniu 30 sierpnia po opublikowaniu ankiet przez GDDKiA.

Ciężko zrozumieć takie podejście do tematu naszych radnych. Na spotkaniu w szkole w dniu 07.07.2011 wójt zajął wyraźne stanowisko w sprawie przebiegu obwodnicy, które wykluczało podział najbardziej zurbanizowanych rejonów na dwie części. Czy stanowisko Rady zależne będzie od ankiet? Czy coś wspólnego z taką decyzją ma nieprzestrzeganie porozumienia przez niektóre osoby wieszające banery popierające wariant pomarańczowy i namawiające do wypełniania ankiety, pomimo wcześniejszych ustaleń? Czy dlatego Stowarzyszenie Metropolitalna dla Nas (właściwie dla NICH) nie podpisało porozumienia o wspólnym działaniu na rzecz usunięcia obwodnicy przebiegającej przez Lublewo i Bielkowo? Każdy z Państwa powinien przemyśleć DLACZEGO i niestety pójść do gminy i wypełnić ankietę. Musimy walczyć. Jak widać mieszkańcy nie mogą liczyć na wsparcie ani Urzędu Gminy ani naszych radnych. Władze starają się też doprowadzić do tego, aby o obwodnicy w Lublewie i Bielkowie decydowały sołectwa Buszkowy, Lisewiec, Pręgowo, Czapielsk, Babidól, Łapino, Ostróżki. Dobra stara zasada - dziel i rządź!

Treść pisma Stowarzyszenia Gmina Nasz Dom w sprawie zmiany przebiegu Obwodnicy Metropolitalnej  w pliku Apel do Rady Gminy i wójta na stronie głównej (po prawej stronie).